Xplorer Fund

Zespół

Piotr posiada ponad 10 letnie doświadczenie w branży venture capital – odpowiadał za stworzenie i zarządzanie BBI Seed Fund - jednym z pierwszych w Polsce funduszy venture capital specjalizujących się w finansowaniu techologicznych projektów na etapie seed i start-up. Obecnie Zarządzający funduszem Xplorer oraz Dyrektor Inwestycyjny w META Zernike Ventures specjalizujący się w technologicznych projektach na etapie early stages. Zrealizował kilkanaście inwestycji w technologiczne projekty typu seed i start-up - posiada bogate doświadczenie w ocenie aspektów technologicznych projektów, modelowaniu biznesowym oraz wsparciu w budowaniu teamów spółek, strukturyzowaniu transakcji, negocjacjach, współpracy z inwestorami prywatnymi (business angels).

Był odpowiedzialny za opracowanie koncepcji i uruchomienie w PARP pierwszego w Polsce finansowanego z Funduszy Strukturalnych projektu wsparcia funduszy venture capital typu early stages, a następnie przygotowanie projektów wsparcia inkubatorów technologicznych i sieci business angels. Wcześniej przez kilka lat związany z bankowością jako analityk w centrali banku BGŻ (obecnie BNP Paribas).

Magister Finansów Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia doktoranckie z zarządzania i finansów na SGH w Warszawie.

Xplorer Fund

Zespół Xplorer Fund to unikatowe połączenie wiedzy i doświadczenia
w obszarze inwestycji wysokiego ryzyka.